Jachty typu Venus
Forum użytkowników i miłośników jachtów typu Venus

| FAQ |  Szukaj |  Użytkownicy |  Grupy |
| Rejestracja |  Zaloguj |  Album |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: gpl
2016-05-06, 13:06
Zbędny offtop z ogłoszenia Strong Sails
Autor Wiadomość
Sza-man 

Jacht: Brak
Akwen: Domaniów; Sulejów; WJM ...
Port: Przysucha (suchy dok)
Wysłany: 2011-03-10, 19:40   Zbędny offtop z ogłoszenia Strong Sails

Marcin napisał/a:
Witam jestem tu nowy,Drodzy są Ci Goście ze strong -sails?Musze po woli rozglądać się za fokiem i grotem bo mogą długo nie pożyć.Ktoś coś wie na ich temat?Miło by było,pozdrawiam.

Witam
Mała prośba: jak piszesz to używaj spacji (taki długi klawisz na dole klawiatury). Będzie się to lepiej czytać. To samo dotyczy zakładającego ten temat.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: głupol: 2011-03-11, 08:24 ]
słuszna uwaga - miejmy odrobinę szacunku do czytających... :)

Jan 

Jacht: była VENUS jest Haberek 580M
Akwen: Jeziorak
Port: Iława
Wysłany: 2012-02-08, 10:13   

Witam
Kolega zadał proste pytanie jak budowa cepa i skoro Sails się reklamuje na naszym forum to wypadałoby podać ceny typowych żagli do Venusa a jak nie to wypad z tą reklamą nie zaśmiecać forum !

robert zajkowsk 

Wysłany: 2012-02-08, 12:18   

Jan napisał/a:
Witam
Kolega zadał proste pytanie jak budowa cepa i skoro Sails się reklamuje na naszym forum to wypadałoby podać ceny typowych żagli do Venusa a jak nie to wypad z tą reklamą nie zaśmiecać forum !
oczywiście masz racje .

pawello 

Jacht: venuska
Akwen: zalew koronowski
Port: pieczyska
Wysłany: 2012-02-08, 18:00   

Witam

To i ja poprę stanowisko kolegów

gpl 

Jacht: Pegaz 737 "Cała w trawie"
Akwen: WJM
Port: Ryn - Wichrowe Wzgórza
Wysłany: 2012-02-08, 19:27   

Powiem Wam tak - ostatnio zamawiałem grota i robiłem rekonesans w kilku żaglowniach. Żadna nie podaje cen tak oficjalnie - po prostu trzeba zadać konkretne pytanie, jaki żagiel, jakie wymiary, jakie wymagania i dostajemy wycenę.

Ale średnio - wszyscy wołają koło 100-110zł/m2 netto.

Krzysztof Bień 

Wysłany: 2012-02-09, 10:38   

Witam
Po pierwsze pytanie kolegi Marcina nie było skierowane do mnie, tylko do forumowiczów. Dla Ciebie Jan żagle do jachtu Venus to budowa cepa, a dla mnie nie. Nie ma standardowych żagli do tego jachtu. Jeżeli jesteś tak bardzo zainteresowany ceną to zadzwoń, bo ja nie wiem co mam wyceniać. Groty, foki, genuy jakie robiłem mają tak różną powierzchnię, że nie jestem w stanie zgadnąć jaki takielunek ma Marcin.
Dla przykładu groty
Pow. 9,8 m2
Pow. 10,43 m2
Pow. 11,4 m2
Pow. 12,3 m2
Pow. 12,5 m2
Który Cię interesuje.
Dodatkowe opcje potrzebne do wyceny np. grota.
Jaki dakron ?
Jaki krój żagla ?
Ile refów ?
Lik przedni w grocie liklina, czy pełzacze ?
4 pełne kieszenie, krótkie, 2 pełne reszta krótkie ?
Jaki system napinania listew ?
itd.

Marcin B 

Jacht: Venus "ARCHON II"
Akwen: Zalew Koronowski
Port: Pieczyska
Wysłany: 2012-02-09, 11:19   

Hm, ja myślę, że nie trzeba od razu używać ostrych słów typu "jak nie, to wypad" itp.
Czasy są ciężkie i każdy próbuje zainteresować swoją ofertą możliwie dużą grupę odbiorców. Autor napisał swój post w dziale ogłoszeń, więc według mnie nic szczególnie złego nie uczynił. Zaznaczam, że to tylko moje odczucie.
Co do cen, to chyba najlepiej opisał je Maciek; ja też pytałem o ceny w Bydgoszczy i uzyskałem podobną odpowiedź: od 100 do 120 zł. netto za metr kwadratowy żagla.
Jeśli ktoś chce mieć dokładnie takie same żagle, jak miał, to najlepiej dać stare na wzór.

Jan 

Jacht: była VENUS jest Haberek 580M
Akwen: Jeziorak
Port: Iława
Wysłany: 2012-02-12, 09:46   

Kolego Marcinie w sprawie nowych szmatek zwróć się do firmy Wawer w Warszawie ; bardzo mili goście cenowo biją wszystkich na łeb , mają doświadczenie i nie muszą się wiele reklamować . Kiedyś sam skorzystałem z ich usług jak przerabiałem grota na pełzacze , powiem tylko tyle , że obdzwoniłem kilka żaglowni i tam usługę wykonali mi w cenie 50% taniej od innych ofert ! Sam prowadzę usługi od ponad 30 lat i wiem , że jak klienta traktujesz jak człowieka to on zawsze do ciebie wróci i przyprowadzi wielu innych . Tak na marginesie - kiedyś wiele lat temu szukałem taniego jachtu do remontu na Mazurach i dopiero bosman w Mikołajkach otworzył mi oczy mówiąc : człowieku tu szukasz dla siebie chyba cię pogięło daj ogłoszenie do gazety w Warszawie i miał rację bo na Mazurach co się nie topi to idzie w czarter a jak się już nie da to jest picowane i do Ludzi za cenę z kosmosu - samo życie :-)
a tak a pro po zamieszczonej tu reklamy nie uważacie , że jak się już zamieszcza na takim forum jak nasze to wypadałoby dodać , że dla członków forum zniżka !!!
Marcin pamiętaj , że z Venusa nie zrobisz Sportiny jest to łajba którą będziesz się bujał Ty i jak zadbasz to jeszcze Twoje wnuki dlatego szyj proste i tanie żagle turystyczne ewentualnie możesz zwiększyć foka jak masz porządny rolerek na sztywnym i to by było na tyle .
Pozdrawiam i aby do wiosny :pomogl:

gpl 

Jacht: Pegaz 737 "Cała w trawie"
Akwen: WJM
Port: Ryn - Wichrowe Wzgórza
Wysłany: 2012-02-13, 21:56   

Jan napisał/a:
a tak a pro po zamieszczonej tu reklamy nie uważacie , że jak się już zamieszcza na takim forum jak nasze to wypadałoby dodać , że dla członków forum zniżka !!!

Nie zgadzam się. Owszem - zniżka byłaby miłym dodatkiem - ale jest na forum dział ogłoszenia i tu można dodawać ogłoszenia za darmo, bez żadnych zobowiązań.

Nie wiem Janie czemu tak negatywnie traktujesz kolegę Krzysztofa, zarejestrował się na forum, kulturalnie zamieścił tu swoje ogłoszenie - zrobił wszystko jak należy - a Ty na niego najechałeś, że nie podał ceny żagla i to w wręcz chamski sposób.

Powtarzam - to dział ogłoszeń, reklamy - a nie wątków dyskusyjnych - jak ktoś jest zainteresowany wyceną żagla - pisze do założyciela wątku zapytanie i dostaje ofertę.

Jeśli komuś nie odpowiada forma ogłoszenia, niech nie korzysta z usług ogłoszeniodawcy - ale proszę nie mieć też pretensji, że Krzysztof nie odpowiedział na pytanie "drodzy są ci goście ze Strong Sails"? bo to pytanie nie było skierowane do Niego. Poza tym żagiel to nie skarpetki, wycena to skomplikowana sprawa.

PS. A o Strong Sails słyszałem dobre opinie.

stary-rybak 

Jacht: Pasja 400, Venus
Akwen: Zegrze
Port: Nieporęt
Wysłany: 2012-02-14, 08:43   

głupol. Reklama właściwa i w dobrym miejscu. Komentarze do reklamy nie koniecznie właściwe i nie całkiem grzeczne. Zgadzam się z Twoja wypowiedzią powyżej. Jeżeli mogę nieśmiało poprosić o oczyszczenie "atmosfery", to proszę.

[ Komentarz dodany przez: głupol: 2012-02-14, 10:20 ]
racja - offtopowe uprzejmości wydzielone

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi